Дата

Гарний план сьогодні кращий за чудовий план завтра (с)

culture.ua-wagthedog 0

Чому собака крутить хвостом?
Тому що собака розумніша за хвіст.
Якби хвіст був розумніший, то він би крутив собакою (с)

13 січня 1997 розпочалися зйомки фільму «Wag the dog» («Хвіст крутить собакою»), «комедії про істину, справедливість та інші спецефекти» :)

Коротко про сюжет: за кілька днів до виборів президента США дівчинка-скаут звинувачує чинного президента у сексуальних домаганнях, його рейтинг стрімко падає і команда піарників Білого дому придумує війну з Албанією для того, щоб відволікти увагу від скандалу.

culture.ua-wagthedog 1

ФАКТИ:

* Одним з найцікавіших фактів, пов’ язаних з цим фільмом, я вважаю той, що зйомки фільму розпочалися до того як у Білому Домі розгорівся секс-скандал з Монікою Левінськи та Білом Клінтоном (перше згадування про нього датоване 17 січня 1998 року). І звичайно ж до того як були розв’язані воєнні дії з Сербією через Косово, територією, яка знаходиться на північ від Албанії і яка на 80-90% населена албанцями. А взагалі фільм було знято за книжкою Ларі Бейнхарда «Американський герой», яка була написана у 1993 році.

* Фраза «Wag the dog» («крутити собакою») – термін американських політтехнологів, значення якого полягає в тому, щоб відволікати увагу від скандалу навколо якоїсь теми через штучне створення нової проблеми, достатньо яскравої та здатної відвернути увагу від скандалу.

culture.ua-wagthedog 3

* Дастін Хофман, зображуючи продюсера у фільмі, повністю копіює звички, поведінку, стиль, одяг і навіть окуляри Роберта Еванса, відомого Голівудського продюсера, серед проектів якого «Хрещений батько», «Дитина Розмарі» та «Історія кохання». Сам Роберт Еванс заявляє «У цьому фільмі я неповторний!»

culture.ua-wagthedog 2

* Слоган «Коней на переправі не міняють» («Why change horses midstream?» ), який неодноразово повторюється у фільмі, навправді використовувався під час президентських виборів 1864 року, які проходили в період Громадянської війни. Тоді цей лозунг приніс перемогу Лінкольну. Згодом цей же слоган з успіхом використав президент Рузвельта під час виборів 1944-го року.

Ну і класика. Сцена зйомки «бойових дій».

Comments

comments