Анімація

7 березня — Володимир Дахно

culture.ua-dakhno

7 березня народився Володимир Дахно, український кінорежисер і художник-аніматор. Найвідоміші його роботи — анімаційна серія «Козаки» та «Енеїда» (про яку ми, до речі, нещодавно згадували).

culture.ua-dakhno1

Малювати Володимир любив ще в школі, тоді це були здебільшого карикатури і шаржі на друзів. В інституті, навчаючись на архітектурному факультеті, не забував про набуті навички і випускав гумористичну стінгазету. І вже потім, під час архітектурної практики в Москві познайомився з студентами ВДІКу, що вчилися на художників кіно і завдяки їм дізнався як робляться мультики. Тоді хлопець відмовився піти працювати на студії “Союзмультфільму”, пообіцявши, що повернеться до думки про зміну професії, якщо подібна студія з’явиться у Києві.  Так і сталося, пропрацювавши п’ять років архітектором Володимир кинув цю справу і приєднався до команди Творчого об’єднання при «Київнаукфільмі» -  «Цеху української мультиплікації». Ще через сім років вже як режисер поставив перший мультфільм козацької серії «Як козаки куліш варили».

Нам здається, що найкращою згадкою про людину, яка творила, буде перегляд її робіт. Почати пропонуємо з серії про козаків, яку повністю можна подивитися на офіційному youtube-каналі Укранімафільму.

Comments

comments