Стиль життя

Справа Курбе: вагіна проти Facebook

culture.ua-courbet-case1

19 століття, Курбе, вагіна, музей, Facebook, цензура, скандал, Паризький Верховний суд, 20 тисяч євро. Власне, якщо є мінімальна фантазія, цих слів достатньо, щоб скласти їх в цікаву історію. І якби сам Курбе прочитав цю історію його обличчя було б не менш зачудованим ніж на цьому автопортреті.

culture.ua-courbet-case

У 19 столітті французький реаліст Гюстав Курбе намалював картину “Походження світу”. Довгий час її вважали надзвичайно провокативною і понад 100 років приховували від загалу. culture.ua-courbet-case2

Зараз все змінилося, роботу Курбе можна побачити у музеї Орсе у Парижі. І от один француз сходив у музей і виклав фото з побаченою картиною у Facebook, у відповідь на що адміністрація сайту заблокувала його акаунт.

Тепер постраждалий подає позов на корпорацію до суду, звинувачуючи її в нездатності відрізнити порнографію від мистецтва. У якості компенсації позивач має намір отримати відшкодування збитку у розмірі 20 тисяч євро. Суд розгляне справу 21 травня.

Я з дуже великим інтересом чекатиму на результат, бо мене теж раніше банив Facebook за те, що я виклала «Сон дружини рибалки» японського художника Кацусікі Хокусая. Не те, щоб мене цікавила компенсація, але з цензурою від дебілів варто зав’язувати.

culture.ua-courbet-case3

І, до речі, ми раніше вже трохи писали про Курбе.

Comments

comments