Дата

Дата: 21 січня — «Скажені пси»

028403995a2d86ed9b63d9588ffdf901

21 січня 1992 відбувся перший показ фільму Квентіна Тарантіно «Скажені пси».

Назвою фільм завдячує захопленню Тарантіно фільмами «Au Revoir Les Enfants» (1987) та «Солом’яні пси»(1971).  Через погане знання французької Тарантіно назвав першу стрічку «that reservoir movie». Так у результаті простого комбінування з’явилася назва «Reservoir Dogs» — «Скажені пси». У одному з перекладів на російську назву фільму перекладено як «Прощавайте, пси» (адже й справді мало бути Au revoir Dogs).

Через недостатні кошти Тарантіно збирався знімати фільм на чорно-білу плівку, запросивши до роботи друзів-акторів. Сценарій переходив з рук в руки і врешті-решт дістався Харві  Кейтеля, який не тільки згодився взяти участь у зйомках, але і допомагав у пошуку джерел фінансування.

reservoir_dogs_editing

Роберт Курцтман погодився робити спеціальний грим безкоштовно за умови, що Тарантіно, у свою чергу, погодиться написати сценарій до фільму «Від заходу до світанку», який засновано на сюжеті Курцмана.

Для того, щоб не налякати спонсорів, продюсер Лоуренс Бендер прийняв рішення знімати у першу чергу епізоди без крові та насильства, їх потім у було показано інвесторам у якості робочого матеріалу. Основні сцени знімалися пізніше.

tumblr_mqh291yzWf1s5746vo1_500

Бюджету стрічки не вистачало на костюми, тому багато хто з акторів знімався у власному одязі, а Майкл Медсен навіть їздив на зйомках у власному кадилаку.

Тарантіно намагаючись уникнути будь-якого продакт-плейсменту у фільмі, використовував сигарети «Red Apples», які придумав сам, а також кукурудзяні пластівці з такими назвами, від яких відмовилися ще у 70-х роках.

У фінальних титрах до фільму можна побачити «особливу подяку» Тері Гіліаму. Тарантіно дякував Гіліаму за корисні поради, що той дав йому під час семінару на кінофестивалі у Санденсі.

2116288_10784869_lz

На складі, де розвертаються основні події фільму можна помітити декілька трун — раніше склад використовувався як морг. Окрім того, Блондин сидить на старому  катафалку.

Акторка, що зіграла жінку, яку застрелив містер Помаранчевий (Тім Рот), насправді була його тренером з акценту. Тім спеціально попросив, щоб вона зіграла цю роль і таким чином «помстився» їй за її вимогливість під час занять з ним.

3595.fullДля європейської рекламної кампанії використовувалися так звані характер-постери (окремий постер для кожного персонажа). Зараз такі афіші випускаються чи не для кожного фільму, для того часу це було нововведення.

2c12bbe43e26275aaa5809f3d554ca2d

Comments

comments