Стиль життя

Плюшеві ведмедики, яких любили

culture.ua-much-loved11

Фотограф Марк Ніксон вирішив повернутися в дитинство і заразом взяти туди і нас з вами. Саме такого ефекту він досягнув серією фото «Ті, кого дуже любили», що зображує добряче пошарпаних плюшевих ведмедиків та інших м’яких звірят.

Такі іграшки були у кожного з нас. Ми їх по-справжньому любили та все ж незумисне ображали, випадково відриваючи лапки чи розпорюючи вухо, бо дитинство це час досліджень і пізнання світу. І от Марк зібрав цілу колекцію таких іграшок і відзняв їх, нагадуючи нам якою необережною і водночас глибокою може бути дитяча любов.

Наразі фотограф вже видав ці знімки окремою книжкою, що містить 65 фото і налічує стільки ж історій. Ми наведемо деякі з них. Приготуйте носові хустинки.

Кролик Пітер, вік 10 років
Власник — Келум Ніксон

Кролик Пітер надихнув автора на цей проект.

99-річна прабабуся Келума подарувала Пітера йому на день народження і з того часу не було і ночі, щоб вони спали не разом.

Потім були ще десятки інших іграшок, але бабуся зналася на подарунках і Пітер є незмінним улюбленцем.

culture.ua-much-loved7
Тедді Тінглі, вік 45
Власник — Ніккі Гріффін

Тедді Тінглі належав моєму старшому братові, який подарував його мені коли я народився, згадує Ніккі.

Пам’ятаю мені було 3 роки і ми збиралися у подорож на потязі. І от ми всілися в вагоні, і потяг почав їхати і тут я побачив, що забув ведмедика на платформі разом з коміксами, які переглядав до цього. І тільки завдяки моїй мамі я його тоді не втратив. Вона заверещала як божевільна у вікно потягу “Ведмедик! Ведмедик! Передайте мені ведмедика!” і якийсь чоловік вхопив Тедді і побіг за потягом, щоб передати його моїй мамі у вікно. Після цього вона сіла і побачила, що решта пасажирів дивляться на неї як на божевільну. Але все то було байдуже, єдине, що було важливим в той момент це мій ведмедик.

culture.ua-much-loved

Великий Тед, вік 43 роки
Власниця — Майрід Херрінгтон

Біг Тед спочатку належав брату Майрід Девіду. Назвали його так, тому що тоді він був більший за саму Майрід.

Одного разу Девід влаштував перегони на задньому дворі між Майрід та іншою сестрою Елізабет. Призом був Великий Тед, він діставався переможниці на тиждень, але Майрід так і не повернула його брату.

culture.ua-much-loved5

Рожевий Тедді, вік 24 роки
Власниця Ейлінг Херлі

Рожевий Тедді народився на Рідзво у 1988 році, коли мені було 6, згадує Ейлінг. Тоді він був яскраво-рожевий у червоній жилеточці і ми були нерозлучні. З того часу ми розлучалися лише на кілька днів. Він навіть відправився зі мною до коледжу, де з ним трапилася страшна неприємність. Я влаштувала передріздвяну вечірку і коли прокинулася вранці, щоб оцінити масштаби шкоди, то побачила дещо жахливе. Рожевий Тедді був вщент розірваний. Мої друзі прокинулися від моїх ридань і одразу почали діяти: хтось зробив мені чай, хтось накинув мені светра на плечі, а хтось знову зшив мого ведмедика і загорнув його у ковдру. Я була така дезорієнтована, що навіть зателефонувала мамі. Вона запевнила мене, що моя тітка Розалін зможе полагодини Тедді і тітка дійсно його полагодила, ще й додала йому набивки, бо Тедді вже добряче схуд на той час. Це сталося 4 роки тому і ведмедик все ще чудово виглядає, хоча його ліва лапка ледь-ледь тримається.

culture.ua-much-loved3

Кролик Банні, вік 9 років
Власник — Бен Брекен.

Банні супроводжує сім’ю в усіх поїздках останні 9 років.

Його купили Бенові одразу після народження і з цього часу вони близькі друзі. Бен ховає Банні, коли друзі приходять до нього в гості, але кролик щоразу повертається як тільки Бенові час лягати в ліжечко.

culture.ua-much-loved8

Жираф Джері, вік 10 років
Власниця — Софія Фарелл

Джері був подарунком Софії на хрещення. Якщо смикнути за мотузочку, він грає музику.

Вчителька Софії зв’язала Джері светрика, щоб не вивалювалася його набивка.

culture.ua-much-loved9

Одноокий Тед/Алоїзій, вік 55+
Власники — Джері Райян і Бабетт Райян

У дитинстві Джері ділив ведмедика зі своїм братом Мано. У дорослому віці Джері забрав ведмедика собі, а пізніше, подивившись “Повернення в Брайдсхед”, перейменував ведмедика, назвавши його Алоїзій (там звали ведмедика одного з героїв). Він часто згадував про свого ведмедика на радіошоу, яке вів понад 22 роки. На ведмедику все ще залишається відбиток помади мами Джері Морін, після того як він “пофарбував” йому губи.

Після того як Джері не стало, Одноокого Теда забрала собі дочка Джері Бабетт.

culture.ua-much-loved6

Тед, вік 24 роки
Власниця — Хелен Лайонс.

Теда подарували моїй мамі якраз перед моїм народженням. Тоді він був рожевим і на грудях у нього сяяла блакитна зірочка. З роками він багато чого втратив, але я все ще його дуже люблю.

Коли я була зовсім маленькою, моя бабуся постійно його підшивала. Вона давала мені маленьку шпильочку, щоб я чіпляла його до себе і ця шпильочка так і залишилася на його грудях.

У мене була звичка терти йому очі пальцем, коли мені треба було заспокоїтися, бо очі були зроблені зі скла і завжди були холодними.

culture.ua-much-loved2
Петсі, вік 7 рокі
Власник — Том Маклафлін

Петсі належить сину Тома, також Тому, який мав його все своє життя. Ведмедика неодноразово зшивали наново.

Одного разу Том рано поїхав по справах, заладивши сім’ю на відпочинку.  І  вже коли він під’їжджав до Дубліна, йому зателефонували з питанням, чи Петсі, часом, не з ним. Звичайно ж Петсі був у машині, на задньому сидінні. Тому довелося розвернутися і проїхати 2 години, щоб його синочок не сумував за своїм ведмедиком.

culture.ua-much-loved10

П’єр, вік 9 років
Власниця — Шарлотта Макдонелл

П’єр приїхав з Парижу. Спочатку він належав сестрі Шарлотти Ларі, яка позичила його ненадовго коли сестра народилася, але П’єр так і залишився у меншої сестри. Він супроводжує Шарлотту скрізь окрім школи.

Одного разу П’єр загубився і мама Хейзел шукала його скрізь. Це був величезний стрес для мами і зрештою вона знайшла кролика у пакувальному відділі одного магазину. “То П’єр у вас!” — викрикнула мама, налякавши співробітників магазину.
culture.ua-much-loved4

© Mark Nixon

Comments

comments