Дата

Чорнобиль: Exposure Кадзуми Обари

culture.ua-KazumaObara9

Серія знімків Exposure* японського фотожурналіста Кадзуми Обари розповідає про 30 років з життя “невидимої” дівчини, однієї з тих, на чиє життя незворотньо вплинула Чорнобильська катастрофа.

Марія народилася у Києві через 5 місяців після аварії на реакторі. Її життя почалося в реанімації і проходило у стінах лікарень, як і у багатьох інших дітей народжених в рік Чорнобиля, саме вони постраждали чи не найбільше. Роками лікарі не могли поставити їй діагноз і зрештою у 24 роки дівчина пройшла через операцію з видалення щитовидної залози. Тепер щодня Марія приймає від 10 до 20 пігулок, щоб підтримувати свій гормональний баланс у нормі, у неї статус інваліда, втім її хвороба і інвалідність невидимі для оточуючих без додаткових пояснень.

culture.ua-KazumaObara12

Досліджуючи цю тему, Кадзума Обара зрозумів, що головні проблеми, з якими стикаються жертви Чорнобиля неочевидні для інших, невидні, їх не існує. Тож своїм проектом фотожурналіст вирішив озвучити цю думку і привернути більше уваги до невидимої сторони Чорнобильської катастрофи.

Прочитати більше — тут.

*exposure — у слова надто багато підтекстів, щоб вибрати якийсь один варіант перекладу (наприклад,  знаходження під впливом, наражання на ризик,  незахищеність)

culture.ua-KazumaObara1 culture.ua-KazumaObara2 culture.ua-KazumaObara3 culture.ua-KazumaObara4 culture.ua-KazumaObara5culture.ua-KazumaObara6 culture.ua-KazumaObara7 culture.ua-KazumaObara8 culture.ua-KazumaObara10 culture.ua-KazumaObara11culture.ua-KazumaObara13 culture.ua-KazumaObara14 culture.ua-KazumaObara15

Comments

comments