Дата

Дата: 8 січня — Елвіс Преслі

culture.ua-presley11

8 січня народився Елвіс Аарон Преслі, який «зробив мову рок’н’ролу міжнародною мовою». Зараз ми розкажемо вам про нього декілька історій.

culture.ua-presley12

 

У 18 років, Елвіс захотів подарувати мамі на день народження власну платівку — тоді це було модно і доступно. Запис двох пісень обійшовся йому лише в 4 долари. На цьому б можливо усе й закінчилось, якби власник маленької студії, який одразу зрозумів, що у цьому хлопці щось таки є, не показав запис власнику професійної студії «Sun records» Сему Філіпсу. Сем Філіпс не раз повторював друзям: «Якби я знайшов білого, що співав би як чорний, то заробив би мільйон»; і коли він почув як співає Елвіс, то зрозумів, що знайшов того, кого шукав.

culture.ua-presley6

Музичний стиль Елвіса поєднував «чорний» ритм і блюз, кантрі, блюз, поп музику того часу та госпел. Те як він поводився на сцені було чимось новим для 50-х, деякі американці називали його грайливі та відверті рухи на сцені вульгарними і наголошували на тому, що така поведінка впливає на молоде покоління. Елвіса навіть нагородили прізвиськом «Elvis the Pelvis» (pelvis — таз).

culture.ua-presley1

Співак не міг не привернути увагу такої могутньої організації як ФБР. Наразі відомо про досьє з 683 сторінок (тут можна ознайомитися з файлами), проте ФБР цікавилося випадками нападів на артиста, фактами шантажу, критичними виступами відомих людей про його виступи та подібними речами; у дос’є немає ніяких матеріалів щодо розслідування приватного життя Елвіса Преслі.

culture.ua-presley2

Голова ФБР Едгар Гувер не раз зазначав, що вважає Елвіса небезпекою для молоді, називаючи йо го збоченцем, злочинцем і наркоманом, а коли після зустрічі з Річардом Ніксоном співаку організували візит до штаб-квартири ФБР, Гувер відмовився зустрічатися з людиною, «яка так екзотично одягається».

culture.ua-presley3

Під час їхньої зустрічі Річард Ніксон зазначив:
- Ви одягаєтесь досить дивно.
Елвіс відповів:
- У вас своє шоу, а у мене своє.

culture.ua-presley4

Якось співакові сказали, що в Америці є лише один персонаж, чиє зображення можна побачити частіше ніж портрет Елвіса. «І хто ж це? Президент Кенеді чи може Мерилін Монро?» «Мікі Маус».

culture.ua-presley7

Сандвіч Елвіса. Сандвіч Елвіса набув популярності завдяки тому, що його вважали однією з улюблений страв Преслі, окрім того, цей сандвіч дуже легко готувати: два тости намазати арахісовим маслом, а посередині покласти нарізаний банан. Іноді співак додавав до цього сандвічу бекон (!?)

І так. Елвіс живий!

Comments

comments