Дата

Дата: 18 січня — Алан Мілн

culture.ua-milne7

Алан Александер Мілн (18 січня 1882 — 31 січня 1956) — англійський письменник, автор чисельних п’єс, детективних романів, комічних оповідань і дитячих віршів, найбільш відомий завдяки книзі про Віні Пуха, яку сам не надто любив.

culture.ua-milne1
Народився Алан Мілн у сім’ї директора приватної школи, де також викладав Герберт Уелс, який у своїх спогадах згадував маленького хлопчика, що брав активну участь у виданні шкільного журналу — цим хлопчиком був Мілн, який з самого дитинства був впевнений, що стане письменником і прямо говорив про це батькові, коли той обговорював з ним майбутнє.

culture.ua-milne

Під час навчання у Кембріджі Мілн був редактором журналу «Гранта» і його літературний доробок привернув увагу редактора гумористичного журналу «Панч», де Алан згодом зайняв посаду помічника редактора і де працював до початку Першої світової війни.

culture.ua-milne2

Віні Пух з’явився завдяки сину Мілна Крістоферу Робіну, який у 4 роки переназвав свого плюшевого ведмедика на честь живої ведмедиці, яку побачив у зоопарку, а взагалі Віні Пух з’явився у Крістофера Робіна 21 серпня 1921 року як подарунок на перший день народження.

culture.ua-milne6

«Я власне нічого і не придумував, — згадував письменник, — мені залишалося лише описувати, адже іграшки — і ведмежатко, і ослик, і П’ятачок — і справді існували, просто у виді іграшок Крістофера Робіна».

Окрім того, Алан Мілн не писав книгу про Віні Пуха як книгу для дітей, він писав її для дитини, що живе у кожному з дорослих. Він ніколи не читав свою книжку сину, а виховував його на творах Вудхауза.

culture.ua-milne5
Іграшки, якими грався Кристофер Робін Мілн

До своїх дитячих книжок Мілн ставився негативно, адже через них йому був закриті двері у дорослу літературу. У передмові до одного із своїх романів письменник написав, що діти виявилися для нього справжнім нещастям, а Віні Пуха письменник ніколи не виділяв із своїх творів і ставився до нього несерйозно. Справжній Крістофер Робін, як і батько, теж намагався позбутися слави, яка з’явилася у нього після виходу книги, адже усе життя його спримали, як того маленького хлопчика з Пухової галявини.

culture.ua-milne4

Але все одно, яким би сумним не було усвідомлення того, що сам письменник не любив свого дурного та відданого ведмедика, особисто я його дуже люблю. Так й як його можна не любити?

culture.ua-milne3

«If you live to be a hundred, I want to live to be a hundred minus one day, so I never have to live without you» © Winnie the Pooh.

Перечитати Віні Пуха можна за чим посиланням — chytanka.com.ua

Comments

comments