Дата

Дата: 12 січня — Шарль Перро

tales1

Шарль Перро (12 січня 1628 — 16 травня 1703)

Хоча ім’я Шарль Перро в першу чергу нам нагадує про казки, перша його казка («Грізельда») побачила світ у 1691 році, коли Шарлю було вже 63 роки.

tales5

Через декілька років після смерті дружини Шарль Перро залишив двір та зайнявся вихованням дітей, тому й почав писати казки з моральним повчанням. Цікаво, що одружився Шарль у 44 роки через гарне придане, яке давали за 19-літньою дочкою королівського скарбника, а закохався в неї уже після одруження і називав кохану «моя чарівна принцеса».

Сюжети Шарль Перро не вигадував, він адаптував раніше почуті казки, і став відомим як добрий казкар, адже народні казки закінчувалися не так, як нам відомо зараз – Попелюшці мачуха відрубує ноги, щоб та не їздила на бал…

tales3

… а Спляча красуня прокидається не від поцілунку принца, а від народження двох дітей, а принца і слід прохолонув.

tales4

У адаптації ж Червоної Шапочки, вовк-таки втікає і хепі-енд цій казці дописали вже брати Грім. Мораль казки була в тому, що діти мають зрозуміти, що розмовляти з незнайомцями дуже небезпечно. Народна ж версія Червоної Шапочки мала зовсім інший підтекст, вона розповідала жінкам про підступність чоловіків.

tales2

Comments

comments