Фото

“Четверта стіна”

culture.ua-shaden1

Ми живемо у світі, який давно поставив чесність, відкритість та близькість на своєрідний п’єдестал, тим самим змушуючи нас до них прагнути, проте в такому раціоналізованому прагненні ми втрачаємо справжню природу цих станів. Замість близькості ми відчуваємо самоту. Заміть чесності, ми підредаговуємо свою реальність. Тих, хто говорить про свій успіх часто у відповідь отримує докори — їхня бездоганність і романтизована боротьба з обставинами змушує інших почуватися невдахами. І от зрештою ми залишаємося наодинці зі своїми емоціями, хоч і в оточенні натовпу.

У кіномистецтві поняття руйнування “четвертої стіни” це пряме звернення героя до аудиторії, знищення меж між камерою і глядачем, той момент, коли спочатку відсторонений спостерігач раптом отримує можливість ніби зануритися в конструкцію фільму. Фотограф Брук Шейден спробувала уявити, а що б сталося, якби ви зруйнували цю “четверту стіну”, що нас розділяє у реальному житті, дозволили іншим зазирнути у себе, нічим не прикриваючись.

Про це і є її серія знімків “Четверта стіна”. Про ті емоції, поділитися якими ми часто не знаходимо в собі сил через те, що боїмося засудження, ті емоції, які переповнюють нас коли ми знаходимося за “закритими дверима” і які часом заповнюють нас настільки, що в них можна потонути.

culture.ua-shaden2 culture.ua-shaden3 culture.ua-shaden4 culture.ua-shaden5culture.ua-shaden6 culture.ua-shaden7 culture.ua-shaden8

© Brooke Shaden

Comments

comments