Кіно і театр

«Запрошення на страту» від театру «Мізантроп»

culture.ua-beheading1

…и когда-нибудь состоится между нами истинное, исчерпывающее объяснение, — и тогда уж как-нибудь мы сложимся с тобой, приставим себя друг к дружке, решим головоломку: провести из такой-то точки в такую-то… чтобы ни разу… или — не отнимая карандаша… или еще как-нибудь… соединим, проведем, и получится из меня и тебя тот единственный наш узор, по которому я тоскую...

Зовсім скоро своє істинне і вичерпне пояснення готує для глядача молодий київський театр «Мізантроп» з постановкою незвичайного, смішного, трагічного, емоційного роману Володимира Набокова «Запрошення на страту».

Вас, до речі, теж запрошено. 17 лютого о 19.00 Придбати квиток можна тут.

culture.ua-beheading2

Цей роман автор писав з таким захопленням, що перший чорновик був готовий вже через два тижні. Отже, головний герой Цинциннаті Ц. потрапляє під суд за абсолютно абсурдними звинуваченнями у вигаданому злочині «Гносеологічна мерзенність», мерзенність як вона є. Процес над героєм ведеться за неіснуючими законами, а смертний вирок звучить як: «з люб’язного дозволу публіки, на вас втягнуть червоний циліндр». По ходу дії все очевиднішим стає, що навколишній світ ілюзорний і являє собою набір норм і правил, які суперечать будь-якому, бодай мінімальному здоровому глузду. Правилам підкоряються скоріше пародії на людей, маски – персонажі вистави. Слідувати загальнолюдській логіці й моралі вдається лише головному герою. Проте, він піднімається на ешафот, де йому мають відрубати голову.

У цій постановці автори остаточно стерли межу між драматичним театром, балетом, мюзиклом, цирковим шоу і кабаре. На глядачів чекає поява нових облич в складі трупи театру: у виставі бере участь соліст групи Aviator, а також відомий оперний режисер – Дмитро Тодорюк, який в гротескній і ексцентричній ролі адвоката майстерно веде музично-вокальну лінію крізь всю виставу, до максимуму загострюючи атмосферу справжнім драйвом живого саунду. Варто відзначити появу нового імені, – це молодий актор Дмитро Оцупок, який органічно і переконливо втілює образ Цинцинната Ц.

Comments

comments